Тиждень з основ знань безпеки дитини

На виконання наказу директора ЗДО № 27-а/г від 12.03.2024 з 22 квітня  по 26 квітня 2024 року в ЗДО №10 «Попелюшка» було проведено «Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності дитини».

Метою проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності дитини» є поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час надзвичайних ситуацій.

До участі в Тижні знань з основ безпеки  життєдіяльності було залучено: педагогічний колектив, обслуговуючий  персонал, дітей всіх вікових груп та їх батьків.

Тиждень охоплював наступні теми:

• «Дитина і побут. Пожежна безпека»
  • «Дитина і вулиця. Правила дорожнього руху»
  • «Дитина і гра. Мінна безпека»
  • «Дитина і природа. Екологічна безпека»
  • «Здоров’я дитини. особиста безпека»

Упродовж «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» відповідно тем, педагоги провели різні форм роботи з дошкільниками:

• тематичні заняття: «Про вогонь та пожежників», «Гори свічечка-невеличка», «Я – пішохід», «Ягоди та гриби треба добре знати і лише тоді збирати», «Прогулянка до лісу може бути небезпечною», «Стихійні лиха», «Без дозволу ліки не можна пити, «Небезпечні предмети», «Мінна небезпека», «Чужі люди»(за мотивами казки «Вовк та семеро козенят»), «Незнайомцям двері не відчиняємо», «Хто зі мною поруч».
  • дидактичні ігри: «Маленькі пожежники», «Можна – неможна», «Небезпечні предмети в руках у дітей», Допоможіть Незнайку», «Горить – негорить», «Наші друзі – дорожні знаки», «Кожній речі – своє місце», «Вилікуємо ведмедика»;
  • сюжетно-рольові ігри: «Рятувальники», «Світлофор», «Лікарня», «Аптека», «Я вдома сам»;
  • бесіди: «Будь обачною дитино!», «Обережно – небезпека», «Небезпечні предмети у руках у дитини» (гострі, колючі, ріжучі, горючі, дрібні, вибухонебезпечні), тощо;
  • екскурсії до пральні, стенду пожежної безпеки в приміщенні ЗДО;
  • моделювання ситуацій: «Допоможемо потерпілому», «»Дівчинка знайшла під кущем іграшку», Діти знайшли на вулиці незнайомий предмет – рюкзачок», «Виклик служби порятунку», «Незнайомець пропонує»;
  • читання тематичних творів художньої літератури та бесіда за їх змістом;
  • розглядання ілюстрацій «Сам вдома», «Як уникнути неприємностей?», «Що добре, а що погано?», «Ігри та іграшки», «Продукти харчування» тощо;
  • підготовлено і оформлено виставки дитячих малюнків на тему «Безпека життя і здоров’я дитини».

25 квітня 2024 проведено практичний тренінг з евакуації вихованців і працівників ЗДО  на випадок надзвичайної ситуації. За результатами проведеної навчальної евакуації зроблено висновок про необхідність додаткового відпрацювання своєчасного інформування про надзвичайну ситуацію та порядок і послідовність дій під час евакуації, а також актуальним є питання щодо захисних споруд.