Тиждень дорожнього руху

На виконання наказу директора ЗДО № 28-а/г від 27.03.2024 відповідно Плаху заходів з підготовки і проведення місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності  з 13 травня по 17 травня 2024 року в ЗДО №10 «Попелюшка» проводився Тиждень безпеки дорожнього руху «Увага! Діти надорозі!» метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.

Відповідно плану педагогічний колектив  підготував та провів для дітей ряд різноманітних заходів. В кожній віковій групі оформлено куточки «Безпека дитини на дорозі». Проведені бесіди: «Хто такі пішоходи?», «Ми – пішоходи, я – пасажири», «Дорога не для забави», «Дорожня абетка».    Тематичні заняття: «Увага! Діти на дорозі!», «Міський транспорт», «Ми – пішоходи, ми – пасажири», «Знайомство з дорожніми знаками», «Граючись, навчаємось», «Щоб не трапилось біди, пам’ятай про це завжди!», «В гостях у світлофора Моргайка», «Світлофорова наука», «Азбуку міста завчи до ладу, щоб не потрапити раптом в біду». Для закріплення знань про правила дорожнього руху педагоги використовували дидактичні ігри: «Про що говорить Світлофор», «Який знак потрібний?», «Склади дорожні знаки», «Можна – не можна», «Дорожні знаки». Переглянуто багато мультфільмів  на тему «Правила дорожнього руху». Педагоги читали художню літературу, малята слухали вірші В паронова «Вчися бути грамотним пішоходом», «Пішохідний перехід» тощо. Змодельовано різні ситуації «Хлопчик грається з м’ячем біля проїжджої частини дороги», «Куди поспішають машини?» дошкільнята складали творчі розповіді про військові види транспорту.

За участю вихованців середньої групи №10 «Метелики» проведена спортивно розвага «Малята на міській вулиці», керівником якої був інструктор з фізкультури Забірко М.Д. діти отримали великий багаж знань про правила дорожнього руху. Вихованці переглянули лялькову виставу «Кіт  чемний пішохід».

Під час прогулянки організована та проведена сюжетно-рольова гра «Водії та пішоходи» вихованцями старшої групи №12 «Сунички», з метою відпрацювання моделі правильної поведінки на вулиці, вихователь Шупеня Т.В. допомогла малятам обіграти сюжет гри за допомогою дорожніх знаків, велосипедів, автобуса, автомобілів, дитячих колясок, самокатів.

Закінчився Тиждень безпеки дорожнього руху проведенням цікавих вікторин, створенням різних проблемних ситуацій, під час яких діти змогли продемонструвати свої знання, отримані під час різноманітних заходів протягом тижня.