Мови навчаємо – мову розвиваємо

20, 22 та 23 лютого в ЗДО №10 “Попелюшка ” були проведені відкриті перегляди “Мови навчаємо- мову розвиваємо” до  педагогічної ради №5.

Вчителем-логопедом Зеленіною Катериною Іванівною було проведено відкритий показ логопедичного заняття: “Подорож у країну Звукограй” з дітьми спеціальної логопедичної групи №11.  Подорожуючи, діти виконували цікаві завдання на автоматизацію звука [с] у складах, словах та реченнях, які підготував для них песик Скай та лялька Соня.                                                                                                                                                                           За допомогою моторного килимка вчилися поєднувати мовлення з рухами, удосконалювали загальну та  дрібну моторику пальців рук, розвивали мовленнєве дихання –  плавний, тривалий ротовий видих. Діти із задоволенням складали речення про песика в грі із використанням діатонічних дзвіночків; співали пісеньку;  вчилися підбирати слова схожі за звучанням; повторювали жартівливі чистомовки; за допомогою мнемотаблиць вивчали скоромовку та складали розповідь.                                                                                                             Додаткові елементи з використанням мультимедійного обладнання, поява яскравих картинок, елементів анімації, сюрпризних моментів в презентації зацікавлювали дітей, доповнювали зміст заняття,  сприяли швидшому засвоєнню навчального матеріалу.

Івасюк Ірина Георгіївна  вихователь середньої спеціальної групи №11 провела з дітьми заняття «Моя родина». На даному занятті діти розширили і закріпили знання про родину, її склад, взаємини між членами родини.  Головний акцент у роботі був направлений на розвиток мовлення: складання речення за допомогою умовних позначень дієслів та прийменників, використання мнемодоріжок, карток асоціацій сприяли характеризувати родину. Також мовлення удосконавлювали  під час узгодження іменника з прикметником та роботі над інтонаційною виразністю чистомовок.

«Завітаймо до «Рукавички»- заняття з розвитку мовлення для дітей молодшої групи провела вихователь Луцак Інна Миколаївна. Улюблена зимова казка «Рукавичка»  дає чудовий матеріал для мовленнєвої роботи з молодшими дошкільнятами: збагачення словника, розвитку словотворення, формування граматичної складової мовлення, вміння зв’язно висловлюватись. Різноманітні завдання , пов’язані з персонажами казки, сприяють розвитку емоційно – чуттєвої сфери, емпатії, вміння аналізувати і робити висновки. Подане заняття – приклад гармонійного вплітання дидактичних і розвивальних вправ у відомий сюжет.

Бондаренко Наталія Сергіївна  провела заняття з дітками молодшої групи «Подорож до зимового лісу». На заняття закріпили з дітьми ознаки зими, вчили дітей складати описові розповіді, грали у дидактичні ігри «Мами та дитинчата», «Вгадай за описом тварину», «Склади з частин».                                                         Також було закріплено підбір прикметників до іменників, збагачували словниковий запас новими словами. Виховували турботливе ставлення до тварин

Марко Юлія Миколаївна  провела відкрите інтегроване занняття з розвитку мовлення та культури мовленєвого спілкування для дітей ранього віку “Подорож до казки курочка Ряба”. На занятті формували у дітей уміння  уважно слухати українську народну казку, розуміти її зміст, стежити за розвитком подій; розуміти запитання дорослого, відповідати на них . Формували у дітей вміння узгоджувати слова з рухами під час виконання мовленнєво -рухливих вправ; активізувати мовлення дітей народними засобами- забавлянками, вміння їх повторювати. Закріпили назву основного кольору: жовтий. Розвивали активне мовлення дітей, пам’ять, сприймання кольору, дрібну моторику рук пальців.Виховували позитивні емоції, увагу, доброзичливість, уміння співчувати героям казки.

Шпанюк Ірина Михайлівна провила відкрите заняття з дітками раннього віку на тему: «Подорож до зимового лісу». Під час заняття обговорювали  диких тварин, виконували дихальні вправи, розповідали чистомовки. Заняття було наповнено рухливими вправами та дидактичними іграми.

Шупеня Тетяна Василівна та Єремій Світлана Іванівна в старшій інклюзивній групі № 12 «Сунички» провели відкрите занятті «Наша мова солов’їна» на якому розширювали і поглиблювали знання про красу і силу рідної мови, говорили про те, що вона пісенна і багата на прислів‘я та приказки. Виховували інтерес до вивчення української мови за допомогою різних дидактичних ігор та мнемодоріжок, викликали бажання нею спілкуватися, розвивали логічне мислення. Розширювали словниковий запас відповідно за темою, виховували патріотизм та любов до своєї Батьківщини та мови.

Загарюк Олеся Василівна- вчитель-логопед, провела заняття: “В пошуках Колобка”. Мета заняття. Розвиток у дітей зорово-моторних умінь на основі артикуляційних, палькових вправ, розвиток ритмічності, розвиток загальної моторики; розвиток тривалого видиху; продовжувати вчити складати прості речення за допомогою схем; продовжувати вчити складати речення з прийменниками в, на, з; закріпити голосні звуки та їх артикуляцію; збагачувати активний та пасивний словник дітей; використовувати ейдетичні прийоми роботи з образами-символами-фонетичні асоціації;