ЯК ЗАОХОТИТИ ТАТА ДО ІГОР З ДИТИНОЮ?

1.Не критикуйте способи та іграшки, якими батько грається з дитиною. Коли гра іде за власним бажанням,тоді учасники отримують від неї насолоду. А коли все іде через силу – виникає лише бажання швидше все закінчити.Тато повинен бути «живим», гра повинна йти від душі, він повинен бути включений, а якщо ви будете підказувати, то цього не буде. Ви можете внести свої корективи у випадку, якщо гра може зашкодити здоров’ю чи життю учасників і оточуючих людей.

2. Краще, щоб у батька з дитиною бувпевний визначений час для ігор(наприклад, після роботи). Якщо є регулярність, то це вже переростає в традицію, що само собою закріплює частоту взаємодії тата з малечею.

3. Добре, якщо в сім’їє певні види взаємодії в яких приймає участь ЛИШЕ тато. Наприклад, політати, прогулянка з машиною, пограти в хованки. У дитини формується асоціація, про те, що тільки з татом відбувається дана гра. Це особливо актуально для мам маленьких діток – коли діти з мамою багато часу, «мамині», просять тільки її грати, а тата «бояться» і «забувають» за той час поки він на роботі). Бажано, щоб тато сам організував ці види ігор.

4. Намагайтесь організувати так, щобдитина гралася з татом, коли вона має гарний настрій.Якщо її щось турбує, бажано, щоб в цей час поряд була мама.

5.Залишайте дітей на тат, особливо, коли малюку не час спати.Мамі обов’язково потрібен час щоб розвіятись, а тато має прекрасну можливість попрактикуватись самостійно, а не під вашим пильним наглядом. Будьте впевнені, немає ситуацій з якими б не впоравсябатько!

6.Хваліть тата за проявлену турботу і вміння встановлювати контакт з дитиною,знаходьте позитивні моменти, схожі риси і озвучуйте їх. Тоді в них з’явиться впевненість і бажання і надалі грати з дітьми. Крім того,хваліть тата в очах дитини. Наприклад, «бачиш який тато молодець – може знайти вихід з будь-якої ситуації (щось там трапилося), полагодити будь-яку поломку (зламалася машинка) і т. д.».

7. І на останок, мами, пам’ятайте, щона ігри з дитиною тато витрачає більше енергії, оскільки вони зазвичай активніші. Саме тому такіігри досить короткотривалі і рідшініж ігри з мамами. Майте це на увазі і незмушуйтетат гратися з дітьми!