«Вишиванка — духовна броня українців»

Цього року колектив ЗДО №10 «Попелюшка» не зміг обійти стороною свято присвячене Дню Вишиванки, яке виросло зі студентської ініціативи в Чернівцях до світових маштабів.

Свято Вишиванки, уже 16 років є не лише улюбленим незалежно від віку, професії і регіону мешкання українців, а й принципово важливим. Адже воно не є заформалізованим, не містить якихось обов’язкових заходів, і будь-хто може до нього долучитися, просто вдягнувши вишиванку. Ця дія означатиме, що ти – українець, або солідарний з Україною, поділяєш її цінності, цінуєш її культурну спадщину.

Цього року традиційне гасло свята – «Вишиванка – духовна броня українців»- дуже сильно підтвердилося і відгукнулося з початком повномасштабної війни. Тобто вишиванка – це те, що захищає наші культурні кордони. А за них так само треба боротися і відстоювати.

В цьому році ми організували свято на честь Дня вишиванки для родин зі сходу, півдня, півночі та центру України,  які тимчасово вимушені проживати у нашому садочку. Адже  у регіонах, звідки вони родом, тривають активні бойові дії. Важливо, щоб вони попри воєнний час відчували нашу підтримку та єдність.

Гості мали нагоду познайомитись з нашою автентичною культурою та вишиваними візерунками, долучитись до пісенного флешмобу та козацьких розваг . Особливе місце під час заходу мало спільне створення  та прикрашання квітами карти України – «Вишивана Україна», яке супроводжувалось щирими побажаннями  та мріями на мирне життя.

Вишиванка, українська сорочка – це символ єдності, тому можемо вважати День Вишиванки у 2022році ще одним днем єдності українців у важкі часи нашого народу.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *