Ніхто не забутий, ніщо не забуте!

Маки червоні знов розцвітають,
Пам’ять дідів бережуть
 І до вогню, що серця зігріває,
Їхні онуки ідуть.

Минають роки, відлітаючи у вічність… Все далі і далі відходять від нас грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто ціною власного життя захистив нашу країну від гітлерівської агресії. «Ніхто не забутий, і ніщо не забуте!..»Пам’ять. Це не просто частина історії. Пам’ять – це наша біль, наша гордість. Згадаймо наших дідів, батьків і братів, вічно молодих солдат і офіцерів, що мужньо боролися з ворогом і перемогли, вклонімося тим, хто поліг смертю хоробрих, тим, чиї серця обпалила Друга світова війна, яка розпочалася 1-го вересня 1939-го року. Вона охопила всю земну кулю і тривала до 2-го вересня 1945-го року. Страшна війна, яка забрала і скалічила десятки мільйонів життів, принесла наймасштабнішу розруху і горе.8-го травня 1945-го року, близько опівночі, в передмісті Берліна Карлсгорсті, підписали акт про беззастережну капітуляцію збройних сил Німеччини.Це була проста демонстрація примирення й пам’яті.

76 років тому закінчилася найбільш кровопролитна війна в історії.

Війна… Лише одне слово, але навіює жахіття на кожного. Скільки всього пов’язано з нею: втрати, сльози, крики… Список можна продовжувати і продовжувати, та нічого з цього не викликає бодай найменшої посмішки.

Багатьом так хочеться про неї забути, та, на жаль, це – неможливо. Одним людям, хто був учасником війни, мабуть, й досі сняться ті страшні події, інші й дотепер витирають сльози за близькими, а третім ми лише можемо подарувати згадку про них.

Вираз: «ніхто не забутий, ніщо не забуте», – напевно, є дуже влучним, адже, крім того жахіття, у нашій пам’яті завжди залишатимуться й ті герої, які намагалися покласти йому край. Ми завжди будемо їх пам’ятати, їх усіх, без винятку,адже, йдучи у бій, вони, не задумуючись, віддавали життя за нас.
Друга світова війна — свідчення прояву патріотизму, великих чеснот воїнів, які за важких умов ціною незчисленних утрат змогли захистити свій дім і Батьківщину.

Велика Вам шана і пам’ять, наші ГЕРОЇ!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *