ДИТЯЧИЙ САДОК №10 “ПОПЕЛЮШКА” ВІДСВЯТКУВАВ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Всесвітній день вишиванки відзначають щорічно в третій четвер травня. У цей день всі українці одягають вишиті сорочки та сукні, бо вишиванки є символом єднання, солідарності і підтримки. Сьогодні українська вишиванка всюди: без неї не обходиться жодне національне свято, вона є візиткою нашої країни, невід’ємним елементом гардеробу майже кожної жінки.

Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції, з давніх-давен слугує обергом. І найважливіше те, що українська вишиванка, маючи вікову історію, не втратила своєї популярності і до сьогодні.

З великою радістю долучилися до цього свята всі вихованці та працівники ДНЗ № 10 “Попелюшка”. Серце переповнялося радістю та гордістю за наших маленьких україночок та українців, коли весь садок замайорів різномаїттям кольорових вишиванок. Цього дня діти, педагоги, працівники – усі прийшли на свято вишиванки у барвистих сорочках.

Свято пройшло надзвичайно цікаво, так як кожен дошкільник готувався до цього і відчував велику відповідальність. Було організовано та проведено цікаве дійство «Вишиванка-символ Батьківщини» за участю дітей та дорослих нашого закладу. В святковій залі лунали українські пісні, вірші, діти водили хороводи, виконували запальні українські таночки. Дівчата взяли участь у «параді вишиванок». Кульмінацією заходу став флеш-моб вишиванок, у якому прийняли участь всі учасники свята. Усі присутні у барвистих вишиванках звеличували та прославляли українські традиції та національний одяг.

Протягом дня з дітьми кожної групи проводились цікаві заняття, присвячені ознайомленню з українською вишиванкою, традиціями її створення та носіння, з історією української вишивки, про значення кольорів та символів. Тож в цілому святковий день тут видався напрочуд змістовним, інформативним та пізнавальним.

Педагоги закладу прийняли участь в онлайн флешмобі “З вишиванкою в серці” чим показали свою любов та повагу до рідного краю, традицій та культури.

Проведення такого свята продемонструвало, що дошкільнята разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

Як добре, що з’явилося ще одне свято, яке об’єднує всіх українців. Проводячи такі заходи, ми вчимо дітей пам’ятати про своє коріння, виявляти бажання гідно носити вишиванки, любити Україну, єднатися, бо ми всі – одна родина. Бережімо, пам’ятаймо та пропагуємо українську вишиванку, єдину і неповторну. Адже ми українського роду, а йому нема переводу.

Перейшовши за посиланням матимете можливість помилуватися колективом “Попелюшки” які є цінитиелями свого краю, роду і традицій.